Najczęściej zadawane pytania

Zgodnie z polskim prawem budowlanym, na budowę standardowego domu wolnostojącego wymagane jest posiadanie stosownego pozwolenia. Wyjątkiem są domy o powierzchni do 70 m2 spełniające kryteria budowy tzw. domu na zgłoszenie. Dzięki temu nie trzeba ubiegać się o pozwolenia na budowę, wystarczy jedynie zgłosić fakt wzniesienia małometrażowego domu do stosownego urzędu.

Nie ma takiej konieczności; domy bez pozwolenia mogą zostać wybudowane także na tym terenie, którego właścicielem jest inna osoba. Jeżeli nie posiadają Państwo własnego gruntu, na którym można wznieść taki dom, z chęcią znajdziemy inwestora gotowego do współpracy w zakresie użyczenia terenu.

My Cube 1 wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim myśleniem o przyszłości pod wieloma względami. Dotyczy to zarówno doraźnych i przyszłych potrzeb naszych Klientów, jak również myślenia o przyszłości naszej planety. Projektując nasze domki, przygotowujemy rozwiązania spełniające cały szereg oczekiwań, jakie Klient pokłada w naszym projekcie. Jednocześnie stosujemy eko rozwiązania – dbamy o energooszczędność naszych domków, jak również sami stosujemy politykę redukowania śladu węglowego.

Projekty tworzone w ramach Mam Mój Dom planujemy w taki sposób, by odpowiadały one na szereg najczęściej zgłaszanych potrzeb. Istnieje możliwość pewnej ingerencji w gotowy projekt, co oznacza możliwość personalizacji zamówienia do pewnego stopnia. Należy jednak pamiętać, że prawo budowlane bezwzględnie nas wiąże w zakresie możliwości budowy domu na zgłoszenie i to w dużej mierze stanowi pewne ograniczenie projektowe. Innymi słowy: część uwag, takich jak stworzenie jednego pomieszczenia zamiast dwóch jest możliwe do realizacji, zaś część uwag stojących w sprzeczności z ustawodawstwem (np. uwzględnienie piwnicy czy wyodrębnienie piętra) nie będzie możliwa do zrealizowania.

Cieszymy się, że wybrali Państwo naszą ofertę. Zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 501 032 892, mailowego pod adresem tadeuszkowalski@gft.pl lub wizyty w siedzibie Inteligentny Dom przy ul. Żółkiewskiego 15 w Toruniu. Podczas rozmowy wyjaśnimy szczegółowo dalsze etapy współpracy oraz odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

Tak – wraz z zakupem naszego domku, otrzymają Państwo od nas wszelkie niezbędne dokumenty do zgłoszenia we właściwym urzędzie. Deklarujemy także współpracę z organami administracji państwowej w przypadku pojawienia się ewentualnych pytań z ich strony. Na wszelkie szczegółowe pytania w tym zakresie odpowiadamy zarówno podczas przygotowywania wstępnego kosztorysu, jak i na dalszych etapach współpracy.

Istnieje możliwość zakupu domku z montażem, jednak opcja ta jest dodatkowo płatna. Cena „robocizny” zależy od wybranego projektu, lokalizacji i kilku innych kwestii, które skonsultujemy podczas przygotowania wstępnego kosztorysu.

Domki bez pozwolenia wznoszone są o wiele szybciej niż te, które wymagają pełnej procedury budowlanej, dzięki czemu realizacja liczona jest w tygodniach, a nie w miesiącach. Standardowy czas wzniesienia domku wynosi od 2 do 3 tygodni, jednakże okres ten może się nieznacznie wydłużyć w zależności od takich czynników, jak warunki atmosferyczne, dostępność materiałów budowlanych czy lokalizacji inwestycji.

Fundamenty stosowane do osadzenia domków do 70 m2 znacznie różnią się od standardowych wylewek. Przygotowuje się specjalne, „mobilne” fundamenty, które – tak jak nasze domki – można w dowolnym momencie przetransportować w zupełnie inne rejony. Szczegółów na temat fundamentów udzielimy po otrzymaniu wstępnych informacji na spotkaniu.

Domki oferowane w ramach projektu Mam Mój Dom są całoroczne – oznacza to, że mogą Państwo wprowadzić się do niego na stałe i korzystać zarówno w letnim, słonecznym okresie, jak i w zimie upływającej pod znakiem ujemnych temperatur i śniegu. Nie zmienia to faktu, że z proponowanych przez nas domów można korzystać także w sposób sezonowy, na przykład jako letnia baza wypadowa czy domek wynajmowany w okresie turystycznym.

Nasza firma przywiązuje ogromną wagę do ekologicznych rozwiązań zarówno na etapie projektowania, jak i realizacji budowy czy użytkowania domu. Oznacza to, że energooszczędność domów jest jednym z naszych nadrzędnych celów realizowanych już we wczesnych fazach wznoszenia budynku. Dzięki temu możemy z dumą stwierdzić, że budowane przez nas domki są energooszczędne, a to za sprawą kapilarnego ogrzewania i chłodzenia.

Domy My Cube 1 oddawane są w stanie surowym zamkniętym – oznacza to, że instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna jest już wewnątrz budynku. Dodatkowo, instalacja elektryczna jest przygotowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domku.

Zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie bazuje na technologii kapilarnej, blisko 400% efektywniejszej niż standardowe formy ogrzewania. Polega ona na płaszczyznowym umiejscowieniu kapilarów, czyli specjalnych mat podtynkowych, które – w zależności od potrzeb – mogą wytwarzać ciepło lub chłód. „Napędem” kapilarów jest woda, a więc kolejny ekologiczny czynnik, o wiele bardziej przyjazny środowisku od ogrzewania gazowego lub węglowego.

My Cube 1 to pewność solidnego produktu – bez obaw udzielamy gwarancji równej 5 lat na nasze domki. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 25 lat. To jedna z najdłuższych, jeśli nie najdłuższa gwarancja na rynku domów bez pozwoleń.

Odpowiadając na to pytanie, należy mieć na względzie prawo lokalne państwa, do którego mielibyśmy przetransportować dom modułowy. Przepis dotyczący domów bez pozwoleń właściwy jest dla Polski, dlatego na to pytanie możemy odpowiedzieć dopiero po zebraniu obszerniejszego wywiadu od Klienta.

Przyjmując wartość oferowanego przez nas domu w wariancie podstawowym 120 tyś netto + 23% VAT, można uzyskać kredyt z ratą już od 550 zł/mc*! Wybierając dodatkowy osprzęt, wyposażenie i elementy wykończeniowe cena podstawowa domu ulegnie zmianie i może ona mieć wpływ na wysokość raty w zależności od wysokości wkładu własnego lub kwoty kredytu. Zapraszamy do kontaktu, przeliczymy dla Państwa bezpłatnie szacunkową wysokość raty dla konkretnego domu z indywidualnie wybranymi opcjami dodatkowymi.

Zgodnie z aktualnymi regulacjami banków w zakresie udzielania kredytów hipotecznych, wymagany wkład własny powinien stanowić nie mniej niż 10% wartości inwestycji. Może on jednak być wyrażony w postaci działki, na której planowana jest budowa i nie musi być wkładem gotówkowym. W praktyce, biorąc pod uwagę obecne ceny gruntów, decydując się kredytowanie budowy/zakupu naszego domu, w większości przypadków nie musisz posiadać dodatkowych środków finansowych aby stać się właścicielem oferowanych przez nas domów.

Możliwe jest uzyskanie kredytu na budowę/zakup domu na działce należącej do osoby trzeciej. Właściciel takiego gruntu musi jednak wyrazić zgodę na obciążenie działki hipoteką (wpis w Księdze Wieczystej). Nie będzie on kredytobiorcą i nie obciąży swojej zdolności kredytowej. Możliwe jest również zabezpieczenie na innej nieruchomości – np. posiadanym mieszkaniu lub innej działce, na której nie będzie prowadzona inwestycja.

Jest to możliwe poprzez połączenie różnych celów kredytowania w jeden kredyt hipoteczny. Parametry takiej transakcji najlepiej omówić z naszym ekspertem kredytowym, który wyjaśni szczegóły i określi możliwości finansowania konkretnego projektu.

Do zbadania możliwości uzyskania kredytu oraz zdolności kredytowej wystarczą na początek informacje o źródłach i wysokości dochodów, posiadanych zobowiązaniach, liczby osób w gospodarstwie domowym oraz wieku. Nie są wymagane żadne zaświadczenia, dokumenty, umowy itp. Analiza wykonana przez naszego eksperta kredytowego jest bezpłatna, można ją przeprowadzić podczas jednego spotkania stacjonarnego lub zdalnie.

Jeżeli jesteście Państwo na początku drogi do zakupu nieruchomości, Ekspert bezpłatnie pomoże wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, a także poradzi, co zrobić aby w krótkim czasie podnieść swoja zdolność kredytową jeśli jest niewystarczająca. Na etapie składania wniosków do banków, wyjaśni czego należy się spodziewać w procesie uzyskiwania kredytu hipotecznego, pomoże dopilnować terminów składania i wymogów formalnych dokumentów, omówi decyzję i umowę kredytową przed jej podpisaniem. Będzie z Państwem od pomysłu zakupu/budowy do momentu uzyskania kredytu hipotecznego a nawet dłużej.

W zależności od banków, procesy uzyskania kredytu hipotecznego różnią się etapami i nie da się ich zdefiniować jednoznacznie. Wszystko zależne jest od wyborów i możliwości klienta, dlatego nie każdy otrzyma taką samą ofertę kredytową. Dodatkowo banki mogą posiadać oferty specjalne lub promocyjne, o których można dowiedzieć się od naszych Ekspertów w trakcie jednego spotkania zamiast tracąc czas na samodzielne wizyty w bankach. Kontakt oraz współpraca z ekspertami jest darmowa. W trakcie starania się o kredyt hipoteczny napotkać można wiele niewiadomych oraz niepewności. Często nasza codzienność nie pozwala aby przeznaczyć czas na załatwianie spraw związanych z kredytem hipotecznym. Z pomocą przychodzą eksperci finansowi, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem pomogą Państwu wybrać najlepszą ofertę, dopilnują i przypomną o poszczególnych etapach postępowania a to wszystko w miłej atmosferze. Proces kredytowy od momentu złożenia kompletnego wniosku do uruchomienia kredytu wynosi w zależności od banku od 3 tygodni do nawet 3 miesięcy. Analizując średnie czasy analizy, które wydłużają się w związku z dużym zainteresowaniem na runku nieruchomości, warto przygotować się na ok 1-2 mce oczekiwania.

Jesteśmy świadomi możliwości odmowy ze strony Banku oraz rozumiemy obawy Klientów. Z tego też względu rekomendujemy po wstępnym wyborze projektu domu i elementów dodatkowego wykończenia/prac, rekomendujmy rozmowę z naszym Ekspertem kredytowym, który przeprowadzi ocenę zdolności kredytowej. Jeśli jej wynik będzie pozytywny, zapraszamy do dalszych rozmów odnośnie realizacji projektu oraz zapisów umowy przedwstępnej, która umożliwi finansowanie bankowe i zagwarantuje Państwu bezpieczeństwo transakcji.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem oraz Ekspertem finansowym Łukaszem Łapińskim, tel. 505154471, mojdom@creative24.pl. Chętnie spotkamy się z Państwem w dogodnym terminie i miejscu.

Dostarczamy Państwu bryłę w dowolnej wielkości do dowolnej aranżacji. Bryła „stodoła” lub dach płaski. Dom ma szerokość 4,8m długość wielokrotność 1,2m co daje nam takie powierzchnie:

28,80
34,56
40,32
46,08
51,84
57,60
63,36
69,12
74,88
80,64
86,40
92,16
97,92
106,68
109,44 m2

Shopping Cart

POBIERZ OFERTĘ